fbpx
[get_banners]

Хочете позначити місце вашого бізнесу – Вивіска – на що звернути увагу

In: Адвокатске бюро Яновський і партнери, Статті правова тематика 20 Feb 2018

Органи місцевого самоврядування мають право становлювати правила розміщення об’єктів інфраструктури, малих архітектурних форм, зокрема вивісок. Зокрема Порядок розміщення малих архітектурних форм (вивісок) діє у м. Львові.

Згідно з цим порядком, 
Вивіска це – мала архітектурна форма, елемент декоративного оздоблення фасаду будинку, будівлі або споруди, яка містить інформацію про зареєстроване найменування особи (включаючи герби, емблеми, знаки для товарів та послуг, які належать цій особі, комерційне (фірмове) найменування, якщо таке є; час роботи.

Існує чимало варіантів конструктивного вирішення, форм, кольорових рішень та наповнення – тільки логотип, логотип з текстовою частиною чи тільки назва на українській, англійській чи інших мовах.

Якщо Ви плануєте розміщувати вивіску на українській мові, то головне – дотримуватись вимог по розміру, технічним характеристикам, а також вимогам, які ставляться для вивісок, розміщених в історичній частині міста тощо.

Якщо ж Ви маєте намір розмістити вивіску на іноземній мові у Львові, то це треба робити відповідно до Рішення Львівської міської ради №1025 від 11.11.2016 «Про затвердження Порядку розміщення малих архітектурних форм (вивісок) у м. Львові». Ви зобов’язані підтвердити, що володієте зареєстрованою торговою маркою на бажаний логотип чи назву іноземною мовою.

Наприклад,  для того, щоб отримати дозвіл на розміщення вивіски  у Львові (провести узгодження паспорта вивіски) фізична особа –підприємець чи юридична особа подає заяву:

– у департамент містобудування,

– а у межах історичного ареалу – в управління охорони історичного середовища (всі заяви подаються централізовано через Центр надання адміністративних послуг.

До заяви необхідно додати:

  1. Копія виписки з ЄДР.
  2. Копія правовстановлювального документа, що посвідчує право власності (оренди) приміщення, де здійснюється діяльність.
  3. Свідоцтво на знак для товарів і послуг про надання охорони прав в Україні для власних товарних знаків, знаків обслуговування, логотипів (копія, у разі використання на вивісці).
  4. Техпаспорт на орендоване або  власне приміщення (копія).
  5. Кольоровий паспорт вивіски в 3-ох примірниках, що визначає основні характеристики вивіски (матеріали виконання, розміри, тощо). 

Внаслідок процедури уповноважений орган видає Лист про відповідність/невідповідність. Це документ уповноваженого органуу якому зазначено відповідність або невідповідність вивіски вимогам Порядку.

Відповідно до частини 2 статті 26  Закону України “Про засади державної мовної політики“:  Знаки для товарів і послуг наводяться у рекламі у тому вигляді, в якому їм надана правова охорона в Україні відповідно до закону.

Написання іншомовних текстів на вивісках здійснюється українською мовою за винятком зареєстрованих товарних знаків.
При необхідності використання іноземної мови інформація розміщується у такому порядку: 

ліворуч від входу – українською мовою,

праворуч – дрібнішим шрифтом можливий переклад іншою мовою.

У разі не дотримання даних вимог вивіска може бути демонтована.

Джерела:

  1. Закон України “Про засади державної мовної політики”.
  2.  Рішення Львівської міської ради №1025 від 11.11.2016 «Про затвердження Порядку розміщення малих архітектурних форм (вивісок) у м. Львові».

 

X