fbpx
[get_banners]

Дайджест новин законодавства і практики за період з 16.05.2016 по 22.05.2016 РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

In: Дайджести новин законодавства і практики 23 May 2016

Дайджест новин законодавства і практики

за період з 16.05.2016 по 22.05.2016

РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

 

Аванс для юрособи – єдинника: чи є дохід?

Податківців запитали, як ЮО відображає у податковій декларації платника ЄП третьої групи суму коштів, що надійшла на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) за товари (роботи, послуги), отриманих у одному звітному періоді та повернутих в іншому, після розірвання договору.

Так, якщо зарахування та повернення авансу відбулося в одному звітному періоді та за умови розірвання договору, то такі кошти не включаються до складу доходу юридичної особи – платника єдиного податку та не підлягають відображенню у податковій декларації платника єдиного податку третьої групи.

Якщо повернення коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) за товари (роботи, послуги), відбулося в іншому податковому періоді, юридична особа – платник єдиного податку третьої групи повинна включити такий аванс до складу доходу та здійснити перерахунок доходу у податковому періоді, в якому відбулось їх повернення.

Такий перерахунок здійснюється шляхом подання уточнень до раніше поданої податкової декларації або уточнення показників у складі звітної податкової декларації за наступний податковий період.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підрубрика 108.01.05

Ще раз про роздрібний та оптовий продаж пального

Фіскали в черговий раз нагадали, при здійсненні яких операцій ставка акцизного податку становить 0,042 євро.

Так, реалізація пального суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі – це фізичний відпуску з автозаправної станції та/або автомобільної автозаправної станції товарів.

Визначення таких понять, як автозаправна станція та автомобільна газозаправна станція передбачені, зокрема:

у пункті 1.2 Розділу І Інструкції щодо вимог пожежної безпеки під час проектування автозаправних станцій, затвердженої наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 06.12.2005 № 376 – це комплекс будинків, споруд, технологічного обладнання, призначений для приймання, зберігання моторного палива та заправлення ним автотранспорту (мототранспорту);

у пункті 2.1 Розділу ІІ Правил безпеки систем газопостачання, які затверджені наказом Міненерговугілля від 15.05.2015 № 285 – це комплекс, призначений для заправки газобалонних установок автомобілів зріджених вуглеводневих газів.

Ставка акцизного податку у розмірі 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару встановлена тільки для пального, реалізованого суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі.

Таким чином, об’єкт оподаткування акцизним податком за ставкою 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару не виникає при здійсненні оптового продажу пального, а виникає при реалізації такого пального суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі, тобто при здійсненні фізичного відпуску пального з автозаправної станції та/або автомобільної автозаправної станції

Лист Державної фіскальної служби України “Про надання податкової консультації щодо оптової торгівлі пальним” від 06.05.2016 р. № 4761/К/99-99-12-03-03-14

Рекламна акція: чи донараховуємо ПДВ?

Фіскали знову дають відповідь на запитання, чи нараховується ПДВ на операції з безоплатного розповсюдження продукції в рекламних цілях.

Так, якщо вартість товарів, придбаних/виготовлених для проведення рекламних заходів (у т. ч. для безоплатного розповсюдження), включається до вартості товарів/послуг, які використовуються в оподатковуваних операціях, пов’язаних з отриманням доходів, то вважається, що такі товари придбаваються для використання в оподатковуваних операціях в межах господарської діяльності такого платника податку, а тому податкові зобов’язання з ПДВ під час здійснення операцій з безоплатного розповсюдження товарів рекламного призначення не нараховуються.

Лист Державної фіскальної служби України “Щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з безоплатного розповсюдження продукції в рекламних цілях” від 27.04.2016 р. № 9532/6/99-99-15-03-02-15

Електронні документи за вимогою потрібно друкувати

Податківці наголошують, що під час перевірок вони мають право вимагати копії первинних документів, які ведуться в електронному вигляді.

Так, первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати обов’язкові реквізити.

Первинні документи, створені в електронному вигляді, застосовуються у бухгалтерському обліку за умови дотримання вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.

Платник податків зобов’язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов’язані з предметом перевірки.

При цьому копією документа на папері для електронного документа є візуальне подання електронного документа на папері, яке засвідчене електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису.

Лист Державної фіскальної служби України “Щодо порядку надання під час проведення контролюючими органами перевірок документів” від 05.05.2016 р. № 10089/6/99-99-14-03-03-15

Скарга на покупця/продавця в разі відмови від реєстрації ПН/РК

Фіскали роз’яснили, що робити, якщо контрагент відмовляється реєструвати розрахунок коригування невірно виписаної податкової накладної.

Так, відомо, що розрахунок коригування до податкової накладної складається, зокрема, у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

 Розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН:

 постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;

 отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості.

Таким чином, у випадку помилкового складання податкової накладної з метою виправлення помилки необхідно скласти розрахунок коригування до помилкової податкової накладної.

Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем (отримувачем).

Якщо контрагент відмовляється реєструвати розрахунок коригування, то постачальник  має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого покупця.

Таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів.

Заява із скаргою є підставою для проведення контролюючим органом документальної позапланової перевірки контрагента.

Лист Головного управління ДФС у Рівненській області “Щодо того яким чином провести коригування невірно виписаної податкової накладної, якщо контрагент відмовляється реєструвати розрахунок коригування в ЄРПН” від 06.05.2016 р. № 983/10/17-00-12-01-07

Комп’ютерні програми та ЕЦП – яка група нематеріальних активів

Фіскали роз’яснили, до якої групи нематеріальних активів відносяться комп’ютерні програми та електронні цифрові підписи.

Так, витрати платника податку на придбання права користування комп’ютерними програмами відносяться до групи 5 нематеріальних активів – авторське право та суміжні з ним права (право на літературні, художні, музичні твори, комп’ютерні програми, програми для електронно-обчислювальних машин, компіляції даних (баз даних), фонограми, відеограми, передач (програми) організацій мовлення тощо), крім тих, витрати на придбання яких визнаються роялті, а витрати на придбання сертифікатів відкритих ключів електронного цифрового підпису – до групи 6 нематеріальних активів – інші нематеріальні активи (право на ведення діяльності, використання економічних та інших привілеїв тощо).

Офіційний портал територіальних органів ДФС у м. Києві, рубрика «Окремі сторінки», підрубрика «Архів 1», розміщено 17.05.2016р.

Від’ємний фінрез: що із коригуванням процентів

Податківці виклали бачення ситуації, коли сумарне значення показникiв фiнансового результату до оподаткування, фiнансових витрат та суми амортизацiйних вiдрахувань має вiд’ємне значення (в тому числi за рахунок вiд’ємного значення фiнансового результату).

В такому випадку фiнансовий результат коригується на всю суму нарахованих процентiв за борговими зобов’язаннями, що виникли за операцiями з пов’язаними особами — нерезидентами.

Підбірку підготувала: 

Юлія Урбановська, бухгалтер-експерт компанії “Західна консалтингова група”

X